Tuchtrecht

Adres doorgeven aan beroepsorganisatie moet

Een accountant kreeg een boete van 6.000 euro en een berisping, omdat hij geen enkel PE-punt had geregistreerd. Maar heeft ze wel behaald. Alleen bleek het NIVRA zijn nieuwe adres niet te hebben. In hoger beroep blijft het bij een waarschuwing.

College van Beroep voor het bedrijfsleven

Zaaknummers:
AWB 11/584
Datum uitspraak:
20 november 2012
Oordeel:
beroep gegrond, klacht deels gegrond
Maatregel:
waarschuwing
Status:
definitief
Vindplaats:
ECLI:NL:CBB:2012:BY6225

Lex van Almelo

Belangrijkste feiten

Volgens de administratie van het NIVRA heeft een registeraccountant in de jaren 2007-2009 geen enkel PE-punt gehaald. De Accountantskamer legt hem daarvoor een boete op van 6.000 euro en een berisping (11/314 Wtra AK, niet gepubliceerd). De accountant gaat tegen deze beslissing in beroep. 

Beroepsgronden

Op 8 punten na zijn de PE-verplichtingen vervuld. Dat het NIVRA dit niet weet, komt doordat alle correspondentie erover is gestuurd naar het oude adres. Het NIVRA had hem een kans moeten geven om de punten alsnog te registreren. 

Oordeel in beroep

Het beroep is gegrond. 

Het College van Beroep voor het bedrijfsleven stelt vast dat het NIVRA pas in het beroepsschrift heeft gelezen dat de accountant zoveel PE-punten heeft behaald. Als het NIVRA dit eerder had geweten dan had het geen tuchtklacht ingediend. De voorwaardelijke klacht over het niet tijdig c.q. correct registreren van PE-punten was echter overeind gebleven. 

Het college vindt het verwijt over het niet voldoen aan de PE-verplichtingen onterecht. Het college is het echter wel eens met het NIVRA dat het de verantwoordelijkheid van de accountant is om tijdig en correct de adreswijzigingen door te geven en te controleren of deze ook daadwerkelijk zijn doorgevoerd. De (inmiddels uitgeschreven) accountant heeft op de zitting nota bene zelf verklaard dat hem was opgevallen dat hij geen post meer ontving van het NIVRA. 

Maatregel

De boete en de berisping vervallen. Voor het niet tijdig en niet correct registreren van de PE-punten is in dit geval een waarschuwing passend aangeboden.

reacties

Reageren op een artikel kan tot drie maanden na plaatsing. Reageren op dit artikel is daarom niet meer mogelijk.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.