Nieuws

Vertrouwen van Nederlandse producenten neemt toe in februari

Producenten in de Nederlandse industrie waren in februari minder negatief gestemd dan een maand eerder. Fabrikanten waren minder negatief over de voorraden gereed product. Wel waren ze negatiever over hun orderportefeuille en minder positief over de verwachte productie in de komende drie maanden.

De graadmeter die het producentenvertrouwen meet, verbeterde deze maand naar min 1,2, van min 1,6 in januari, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).. Het producentenvertrouwen lag daarmee iets boven het gemiddelde van de afgelopen twintig jaar van min 1,3. Het vertrouwen bereikte in oktober 2021 het hoogste niveau met een stand van 10,4. In april 2020, bij de uitbraak van de coronacrisis, werd de laagste waarde (min 31,5) genoteerd.

Verbeterd

In de meeste branches van de industrie verbeterde het vertrouwen. In de aardolie- en chemische industrie waren fabrikanten het meest positief en in de transportmiddelenindustrie verbeterde het vertrouwen het sterkst. In de branche textiel, kleding en leer was het vertrouwen ondanks een kleine verbetering opnieuw het laagst, gevolgd door de branche basismaterialen en metaalproducten.

De Nederlandse industriële productie loopt al geruime tijd terug door lagere orders en een zwakke bedrijvigheid. Volgens de recentste cijfers hierover uit december werd er 4,4 procent minder geproduceerd in vergelijking met een jaar eerder. Ook in de voorgaande zeventien maanden kromp de productie op jaarbasis. De krimp in december was ook veel sterker dan in november.

Bron: ANP

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.