Nieuws

'Websites accountantskantoren van slechte kwaliteit'

De websites van veel Britse accountantskantoren zijn vaak van slechte kwaliteit, met name omdat zij te weinig gebruik maken van zoekmachineoptimalisatie.

Dat blijkt uit onderzoek van Reboot, dat een analyse deed van de zoekopdracht 'accountants in London'. De resultaten gaan weliswaar over de Britse markt, maar bieden wellicht ook wat aangrijppunten voor de Nederlandse markt.

Het blijkt dat bijna driekwart van de Britse websites zeer slecht scoort wat betreft hun backlink-profiel. Backlinks zijn links die websites naar elkaar hebben. Wanneer een belangrijke website een link plaatst naar een andere website dan stijgt die website daardoor in de Google-ranglijst.

Een ander probleem is het overnemen van reeds bestaande content. Zo heeft 70 van de accountantskantoren uitlegteksten over bepaalde zaken zoals BTW of inkomstenbelasting overgenomen van andere websites, bijvoorbeeld van de overheid. Deze zogenoemde gedupliceerde content zorgt er ook voor dat een website lager scoort bij Google.

67 procent van de websites scoorde ook slecht op interne links. Google gebruikt onder meer de links op een website die verwijzen naar andere delen van diezelfde website om een soort overzicht van de structuur van een website te maken. Betere interne links zorgen ervoor dat Google de website beter begrijpt, wat de vindbaarheid verbetert.

Verder blijkt 60 procent van de websites niet genoeg gebruik te maken van belangrijke zoektermen in de tekst, en bij 44 procent van de websites was de laadtijd bovengemiddeld lang.

Het was niet allemaal slecht nieuws: accountancywebsites scoren wel goed op 'EAT' wat staat voor expertise, authoritativeness en trustworthiness (expertise, autoriteit en betrouwbaarheid).

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.