Nieuws

Deloitte breidt data-analyse uit bij controle

Vanaf juni gebruikt Deloitte voor dertien veel voorkomende controlewerkzaamheden een geautomatiseerd systeem voor alle drieduizend klanten.

Dat zegt Bert Albers, hoofd van de accountantspraktijk bij Deloitte, in het Financieele Dagblad. Volgens Albers gaat het om dertien 'werkpakketten' die veel voorkomen bij de controle, zoals het controleren van voorraden, debiteuren en de kaspositie. Het gaat om posten met een laag risico. Met deze zogenoemde guided risk analysis blijft de accountant wel de eindverantwoordelijke, maar hij zal niet zonder uitleg mogen afwijken van de conclusie van het computersysteem.

Deloitte heeft internationaal de ambitie om over vijf jaar dertig procent van het controlewerk te hebben geautomatiseerd. Deloitte Nederland behoort volgens Albers tot de voorlopers bij deze ambitie, dankzij "de sterk ontwikkelde digitale omgeving in Nederland en de instelling van accountants en klanten".

» FD-artikel 'De robot neemt de boekencontrole voor zijn rekening'

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.