Nieuws

Eerste Kamer akkoord met Huis voor klokkenluiders

De Eerste Kamer heeft gisteren ingestemd met de komst van het Huis voor klokkenluiders.

Het Huis voor Klokkenluiders heeft tot doel de voorwaarden voor het melden van maatschappelijke misstanden binnen organisaties te verbeteren, door onderzoek naar misstanden mogelijk te maken en melders van misstanden beter te beschermen. 66 senatoren stemden voor het voorstel, negen waren afwezig.

Het Huis doet onderzoek naar maatschappelijke misstanden en doet aanbevelingen om problemen op te lossen. Het Huis zal de verzoeker desgewenst ook adviseren en begeleiden. Het Huis wordt onderdeel van de Nationale ombudsman, maar staat open voor meldingen uit zowel de publieke als de private sector.

Bij de uitvoering van haar taken kan het Huis zich laten bijstaan door bestaande organisaties en ervaringsdeskundigen. Het Huis brengt jaarlijks verslag uit van haar werkzaamheden. Daarin wordt aangegeven welke onderzoeken zijn gedaan en wat met de aanbevelingen is gebeurd.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.