Nieuws

Vier ton boete KPMG UK wegens ethische nalatigheid

KPMG in Engeland heeft twee boetes gekregen wegens belangenverstrengeling van partners. Het kantoor daar onvoldoende tegen zijn opgetreden, aldus Engelse waakhond voor de accountancy.

Het gaat om twee verschillende zaken die speelden in 2010 en 2011 die zijn beoordeeld door de Financial Reporting Council (FRC). In de ene kwestie zou een van de medewerkers van KPMG aandelen in een controlecliënt hebben gehad, Cable and Wireless Worldwide. Toen deze KPMG-medewerker werd bevorderd tot partner, stond KPMG toe dat hij zijn aandelen in dit bedrijf behield.  Deze partner kreeg een boete van 60.000 pond sterling van de FRC.

De tweede zaak draait om de aanstelling van een voormalige KPMG-partner tot non-executive director van een autodealer, Pendragon. Toen KPMG daarna werd aangesteld als controlerend accountant, had de firma moeten nagaan welke invloed haar voormalige partner had gehad bij deze benoeming.

In beide gevallen had KPMG nagelaten om te toetsen of er sprake was van een gepaste controle-omgeving waar ethische standaards en principes prevaleren boven commerciële belangen. Als pleister op de wonde kreeg KPMG wel een korting van 35 procent op de boetes.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.