Nieuws

Erfrechtbelasting familiebedrijven nu niet aangepast

Het voorstel van staatssecretaris Wiebes (Financiën) om erfgenamen van familiebedrijven zwaarder te gaan belasten, is weer van de baan.

Dit meldt het Financieele Dagblad vandaag.

Wiebes had de belastingverhoging in een brief aan de Tweede kamer aangekondigd. Dit leidde tot protesten van VNO-NCW, MKB-Nederland en ‘tal van ondernemers'. Ook vanuit zijn eigen partij, de VVD, kreeg de staatssecretaris kritiek op dit plan, zo meldde de Telegraaf gisteren.

Ondernemers waren over zowel de intentie als de timing van de maatregel slecht te spreken. Ze kampen nog met beperkte financiële reserves als gevolg van de recessie.

Volgens het FD laat het ministerie van Financiën nu weten niet voornemens te zijn de regeling deze kabinetsperiode aan te passen. De brede herziening van het fiscale stelsel die het kabinet voorbereidt, "zal per saldo gepaard gaan met belastingverlaging voor burgers en bedrijven", zo citeert de krant een woordvoerder.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.