Nieuws

Ontslagen administrateur kon digitale ontwikkelingen niet bijbenen

Een 57-jarige loonadministrateur van Countus heeft zich onvoldoende weten aan te passen aan de digitale ontwikkelingen. De kantonrechter heeft zijn veertienjarig dienstverband beëindigd.

De man begon in 2000 bij het accountantskantoor als loonadministrateur. Hij stemde in met een demotie tot junior loonadministrateur per 1 januari 2014, omdat de kosten voor de werkgever dan lager waren. Met de inhoudelijke redenen hiervoor was hij het echter niet eens.

Hij had moeite met de digitalisering, de reorganisaties en het online werken. Een Individueel Verbeter Plan bracht enige verbetering, maar volgens Countus niet voldoende. Klanten waren ontevreden en vertrokken. Volgens Countus vertoonden twintig van de tachtig dossiers die de administrateur beheerde fouten en omissies. Hij zou te licht tillen aan de fouten.

Het kantoor zette hem op non-actief en bood hem aan ontslag te nemen met een ontbindingsvergoeding conform de kantonrechtersformule met correctiefactor 0,5. De administrateur heeft dit geweigerd.

De kantonrechter stelt vast dat de arbeidsrelatie is verstoord en ontbindt de arbeidsovereenkomst. De kantonrechter vindt het aannemelijk dat: 

  • de beëindiging van het dienstverband grote financiële gevolgen zal hebben voor de administrateur;
  • deze moeilijk eenzelfde baan en salaris zal kunnen vinden als bij Countus.

De administrateur krijgt een vergoeding mee van 70 mille, wat neerkomt op correctiefactor 0,9.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.