Nieuws

Voorbeelden toepassing VGBA in 9 onderwerpen

De NBA heeft een concept Voorbeelden toepassing VGBA gepubliceerd. Dit om alvast een indruk te geven van de toekomstige uitleg bij de nieuwe beroeps- en gedragsregels. De voorbeelden zijn gerangschikt in negen hoofdonderwerpen.

Begin 2013 publiceerde de NBA de conceptverordening Gedrags- en Beroepscode Accountants (VGBA) en de conceptverordening inzake de Onafhankelijkheid van Accountants (ViO). De consultatieperiode daarvoor loopt tot 2 september 2013.

De nu gepubliceerde voorbeelden worden later dit jaar opgenomen in een NBA-handreiking, die eveneens ter consultatie wordt voorgelegd. De onderwerpen hebben betrekking op voorbeelden uit deel B 'Accountants in public practice' en deel C ‘Accountants in business' uit de Code of Ethics (CoE), maar zijn zoveel mogelijk ledengroep-onafhankelijk uitgewerkt.

De volgende negen onderwerpen komen aan de orde:

  1. Het aangaan en voortzetten van een dienstverband of een cliëntrelatie (collegiaal overleg)
  2. Het aanvaarden en continueren van een opdracht of taak
  3. Vergoedingen - Honorarium en budget / Aanbrengpremie of commissie
  4. Financiële belangen bij de organisatie waar de accountant werkzaam is dan wel waaraan hij is verbonden
  5. Strijdige belangen
  6. Potentiële conflicten
  7. Marketing van professionele diensten
  8. Second opinion
  9. Beheer van gelden of andere bezittingen van een cliënt

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.