Nieuws

KPMG-partner VS spil in voorkenniszaak

Amerikaanse autoriteiten zijn een onderzoek gestart naar een partner van KPMG wegens handel met voorkennis. De partner in kwestie heeft bekend en is ontslagen. KPMG heeft zich teruggetrokken als controlerend accountant van Herbalife en Skechers en de goedkeurende verklaringen over de afgelopen jaren voor deze organisaties ingetrokken

De inmiddels ontslagen partner van KPMG in de VS, Scott Londen, heeft erkend dat hij in ruil voor geld en cadeaus vertrouwelijke informatie heeft gelekt. Hij zou enkele duizenden dollars hebben ontvangen, plus diners en een horloge.

Onbekend is met wie hij informatie heeft gedeeld en om welke informatie het gaat. Aangenomen wordt dat er een relatie is met de controlecliënten van London. Dat zijn voedingsgigant Herbalife en schoenenfabrikant Skechers, beide beursgenoteerd.

Als reactie op het schandaal de kwestie heeft KPMG haar controlewerk voor Herbalife en Skechers opgeschort. Van Herbalife heeft zij de goedkeuring voor de jaarrekeningen van de afgelopen twee jaar teruggetrokken. Van Skechers is de goedkeurig van de jaarrekeningen van de afgelopen twee jaar teruggetrokken. KPMG verwacht geen verlies van andere controlecliënten.

Hoe de autoriteiten op de hoogte zijn van de veronderstelde betrokkenheid van de KPMG-parnter is niet bekend. Wel bekend is dat zowel de FBI als de SEC een onderzoek zijn gestart naar de zaak. Er is nog geen schikking tussen Scott London en de autoriteiten.

London heeft inmiddels spijt betuigd. "I regret my actions in leaking nonpublic data to a third party. What I have done was wrong and against everything I believed in", zo tekende de Wall Street Journal op. Hij voegde er aan toe dat KPMG als firma geen blaam trof. Tot een schikking tussen London en de toezichthoudende autoriteiten is het nog niet gekomen.

Onbekend is nog wie er voordeel heeft gehad van de informatielekkage. De partner in kwestie heeft hierover nog niets gezegd. Van Herbalife is bekend dat het op gespannen voet staat met een hedgefonds en een aantal beleggers. Maar volgens ingewijden zouden deze partijen niet geprofiteerd hebben van de gelekte informatie.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.