Nieuws

Financials iets positiever over loopbaankansen

Zowel hoogopgeleide financials met een vast dienstverband als freelancers zijn in meerderheid positief over hun loopbaan. Dit blijkt uit de Alterim Arbeidsmarktindex 2013, waarvoor in februari ruim zeshonderd registeraccountants en registercontrollers zijn ondervraagd.

Waar uit het onderzoek van vorig jaar bleek dat onder financials het optimisme over een volgende carrièrestap was gedaald, toont het nieuwste onderzoek dat het optimisme over de eigen kansen op dat gebied licht is toegenomen. Toch zoekt de financial persoonlijke groei en verdieping momenteel graag door langdurig bij dezelfde werkgever te blijven.

Zzp'ers wachten gemiddeld langer op een nieuwe opdracht; slechts 17,6 procent  heeft binnen een maand een nieuwe interim-klus gevonden. Ondanks de steeds terugkerende zoektocht naar een opdracht overweegt nog geen kwart van de freelancers een terugkeer naar een vaste baan.

Het eigen ondernemerschap blijft aantrekkelijk zowel voor zzp'ers als voor een groot deel van de professionals in een vast dienstverband.

De financial voelt zich uitgedaagd. Hij denkt in de toekomst naast gedegen vakkennis te moeten beschikken over een 'brede' blik: ondernemerschap moet worden gecombineerd met adviseurschap, flexibiliteit en kennis van ict.

De algehele tendens nijgt naar een verbreding van het takenpakket en dan met name richting business-gerichte zaken. Deze nieuwe focus is volgens de respondenten met name resultaat van de recessie, waardoor gerichte besparingen en bezuinigingen ook voor financials actueel zijn geworden.

Als motivatie voor een werkkring scoren functie-inhoud, doorgroeimogelijkheden en arbeidsomstandigheden onveranderd hoog, terwijl de afstand voor  woon-werkverkeer als minst belangrijk wordt aangemerkt.

Het Alterim Arbeidsmarktindex onderzoek werd in mei 2011 voor het eerst gedaan. Sindsdien is continu een lichte stijging te zien in het belang dat financials hechten aan doorgroeimogelijkheden in een nieuwe positie. Een hoger salaris wordt juist steeds minder vaak genoemd.

Financials voelen krapte op de arbeidsmarkt, het aanbod overstijgt de vraag en men heeft het idee concurrentie te ondervinden door Europese integratie.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.