Nieuws

Vier NBA-onderzoeken na mediaberichten

Naar aanleiding van mediaberichtgeving heeft de NBA drie zogenoemde (incidenten)onderzoeken lopen en is een vierde onderzoek in voorbereiding. Dat blijkt uit een vandaag gepubliceerd overzicht van lopende handhavingszaken op de NBA-website.

Een van de bestuursprioriteiten van de NBA voor 2013 betreft het project 'Intensivering van de handhaving'. Onderdeel hiervan is heldere en regelmatige berichtgeving over wat de NBA op het gebied van handhaving doet.

Op de NBA-website is vanaf nu een overzicht te raadplegen van de in 2013 lopende en afgeronde zaken. 

Handhaving door de NBA kan gaan om verschillende zaken. Zo kunnen uitspraken van de Accountantskamer of het College van Beroep voor het bedrijfsleven aanleiding zijn om actie te ondernemen. Maar ook publiciteit kan aanleiding zijn te bezien of actie geboden is. Dat kan door het instellen van (incidenten)onderzoek, het indienen van een klacht, het instellen van beroep of het indienen van een verzoek om een voorlopige voorziening.

Ook ziet de NBA toe op naleving van de verplichting tot permanente educatie en op onrechtmatig gebruik van de accountantstitels door niet-accountants.

Uit het overzicht blijkt onder meer dat naar aanleiding van gebrekkige naleving van het controleprotocol van de KNVB een 'normoverdragend gesprek' staat gepland.

Verder zijn naar aanleiding van mediaberichten drie onderzoeken gaande (plus een in voorbereiding). Internetonderzoek naar onrechtmatig titelgebruik heeft er toe geleid dat op dit punt 1.600 zaken in onderzoek zijn genomen.

Uit het overzicht blijkt tevens dat het NBA-bestuur op 5 februari heeft besloten om niet over te gaan tot het indienen van een verzoek tot een zogenoemde 'voorlopige voorziening' naar aanleiding van een tuchtuitspraak door de Accountantskamer op 31 augustus 2012. "Met deze beslissing doet het bestuur van de NBA geen uitspraak over de beoordeling van het aan het CBb voorliggende Hoger Beroep. Het NBA-bestuur meent dat niet is voldaan aan de zeer strenge voorwaarden waaronder een voorlopige voorziening kan worden gevraagd."

In een ander geval is, naar aanleiding van een strafrechtelijke veroordeling van een accountant, wel een verzoek om een zogenoemde voorlopige voorziening gedaan. De uitspraak van het CBb over dat verzoek wordt nog afgewacht.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.