Nieuws

AFM: tekortkomingen bij niet-beursgenoteerde vastgoedfondsen

De AFM heeft onderzoek gedaan bij aanbieders van niet-beursgenoteerde vastgoedbeleggingen voor consumenten. Hieruit blijken (ernstige) tekortkomingen op het gebied van het productaanbod, de informatievoorziening en de bedrijfsvoering, waardoor deze aanbieders het belang van de klant onvoldoende centraal stellen.

De AFM pleit voor een onderzoek naar mogelijk aanvullende wetgeving om alle partijen die consumenten niet-beursgenoteerde beleggingen aanbieden onder haar toezicht te brengen. 

Dit staat in het rapport 'AFM-observaties niet-beursgenoteerde vastgoedfondsen voor consumenten'. Dit bevat de belangrijkste conclusies van het verscherpt toezicht dat de AFM vanaf 2009 houdt op deze de markt wegens de vele ontvangen signalen, de economische crisis en verhoogde integriteitsrisico's. 

De bevindingen zijn aanleiding om het verscherpt toezicht door te zetten. De AFM wil met dit rapport de zorgvuldigheid van individuele aanbieders richting de consument op een hoger en meer acceptabel niveau brengen. 

Op basis van de bevindingen adviseert de AFM consumenten alert te zijn op de potentiële risico's van beleggingen in niet-beursgenoteerde vastgoedfondsen. Om hen daarbij te helpen, heeft de AFM een checklist opgesteld. Consumenten kunnen alleen verstandig beleggen in vastgoed als ze begrijpen wat er met hun geld gebeurt, en de risico's en de kosten kennen, aldus de AFM. De markt telt circa 60.000 particuliere beleggers, die ongeveer 5,5 miljard euro hebben belegd.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.