Rekenkamer Amsterdam overweegt onderzoek commissarissen openbaar vervoer
De Rekenkamer Amsterdam heeft aangegeven waarschijnlijk een onderzoek te starten naar de rol van de toezichthouders van het GVB. Het gemeentelijk bedrijf voor het openbaar vervoer in Amsterdam raakte in opspraak na een ontslaggolf in de directie.
Onderzoek naar de commissarissen van het GVB is een wens van de gemeenteraad van Amsterdam. Die stemde in met een motie van CDA en Groen Links. Daarin werd opgeroepen tot een onderzoek naar de Raad van Commissarissen van het GVB.
Het GVB kwam in opspraak nadat uit onderzoek van BDO was gebleken dat de vervoersmaatschappij interne regelgeving opzettelijk had genegeerd. Het zou gaan om het negeren van aanbestedingsregels. Ook zouden directeuren toeslagen hebben ontvangen van tienduizenden euro's.
Eén directeur wordt naar aanleiding van het rapport ontslagen, een ander wordt gedegradeerd. Twee commissarissen zijn opgestapt en RvC-voorzitter Ad Veenman vertrekt ook. Het GVB is verzelfstandigd, maar volledig eigendom van de gemeente.
Hoewel de Rekenkamer Amsterdam zelf bepaalt welke onderzoeken zij uitvoert, heeft zij volgens dagblad De Telegraaf al laten weten het verzoek van de raad waarschijnlijk te gaan uitvoeren.