Nieuws

Accountants betalen minder contributie

De Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA) gaat de contributie voor haar leden met ingang van 2012 verlagen. Openbaar accountants gaan ruim tien procent minder betalen voor hun lidmaatschap. Dat is besloten op de ledenvergaderingen van NIVRA en NOvAA, de organisaties die samen de NBA gaan vormen.

Een voorbeeld: openbaar registeraccountants betalen nu € 1.539 per jaar; dat wordt vanaf volgend jaar € 1.369. AA-Accountants in de openbare praktijk gaan van € 1.405 naar € 1.280. Ook de intern- en overheidsaccountants en leden werkzaam in overige functies (zogenoemde accountants in business) gaan vrijwel allemaal minder betalen. 

De contributieverlaging is onderdeel van de lastenverlichting die door de fusie tussen NIVRA en NOvAA moet worden gerealiseerd. De verlaging is in lijn met de afspraken die zijn vastgelegd in het fusiedocument van NIVRA en NOvAA, dat in december 2009 is aangenomen. Door een reeks bezuinigingsmaatregelen en synergievoordelen, behaald door het samenvoegen van de bureaus van NOvAA en NIVRA, kan de verlaging sneller dan gepland worden ingevoerd. 

NIVRA- en NOvAA-leden hebben ook ingestemd met het voorgestelde meerjarenbeleid van de NBA voor de periode van 2011 tot 2013 en de daarbij behorende meerjarenbegroting. 

De vijf beleidsprioriteiten voor de komende jaren zijn: 

  • Reputatie; verbetering van het maatschappelijk gezag en vertrouwen.
  • Verbetering van de efficiëntie, leidend tot reductie van de contributie.
  • Stimuleren van de innovatie in het beroep.
  • Educatie; bijdragen aan verbetering van instroom en uitstroom van de opleidingen.
  • Verbetering van de effectiviteit: een output met hogere relevantie en impact.

Beide ledenvergaderingen gingen ook akkoord met de voorgestelde ontwerpverordeningen. 

Tijdens de ledenvergadering van de NOvAA vonden ook enkele bestuurswisselingen plaats.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.