Hans Verkruijsse nieuwe voorzitter XBRL Nederland
Na een voorzitterschap van acht jaar draagt Jan Pasmooij RA RE RO het voorzitterschap van XBRL Nederland over aan prof.dr. Hans Verkruijsse RE RA. Pasmooij zal nog enige tijd bestuurslid blijven, onder andere om XBRL Nederland te vertegenwoordigen tijdens de ISC meeting in Beijing in oktober van dit jaar en daarnaast om de lopende taken over te kunnen dragen.
Verkruijsse is onder andere parttime hoogleraar accounting information systems aan de Universiteit van Tilburg. Tot 2008 was hij lange tijd universitair hoofddocent aan de Universiteit Maastricht en promoveerde ook aan deze universiteit. Daarnaast was hij sinds 1982 partner bij Ernst & Young en is al vele jaren actief betrokken bij XBRL en als standard setter bij beroepsorganisaties als IFAC, NOREA, NIVRA en FEE.
Sinds enkele maanden vertegenwoordigt Verkruijsse XBRL Nederland in het SBR Beraad en om deze lijn zo kort mogelijk te houden heeft hij ook een plek in het bestuur gekregen. Hij wil zich graag inzetten als nieuwe voorzitter van XBRL Nederland en de adoptie van XBRL bevorderen.
Het bestuur van XBRL Nederland bedankt Pasmooij voor zijn jarenlange inspanningen voor XBRL Nederland.