Verklaringenstelsel herzien?
Niet iedereen buiten de accountants-incrowd begrijpt de subtiele verschillen tussen de verschillende typen accountantsverklaringen, maar in de subsidieverordening van de gemeente Dordrecht leiden de beroepsregels indirect wel tot erg opmerkelijke voorwaarden - op het terrein van het fysiek welbevinden van de controleur.
In de toelichting op de Algemene Subsidieverordening 2010 van de Gemeente Dordrecht wordt gebruikers nog maar eens uitgelegd welke verklaringen de accountant kan geven:
‘Bij subsidies van € 100.000 of meer wordt verantwoording gedaan op basis van uitgevoerde activiteiten en gerealiseerde kosten. Bij de financiële verantwoording vraagt het college een door een accountant opgestelde accountantsverklaring. Er zijn verschillende accountantsverklaringen mogelijk.
1. een goedkeurende verklaring;
2. een verklaring met beperking;
3. een verklaring van geheelonthouding;
4. een afkeurende verklaring.'
De redactie heeft het derde type niet kunnen terugvinden in de NV COS. Wij vermoeden dan ook dat deze verklaring zonder due process tot stand gekomen is.