Nieuws

Engelse accountants moeten bankadviezen verklappen

Engelse accountants worden mogelijk verplicht om delen van hun discussies met banken over risico's te rapporteren. De accountants zelf vrezen dat deze openbaarmaking aanleiding kan zijn voor claims van beleggers.

Volgens Britse media zal het voorstel vooral bij de big four tegenstand oproepen. Zij controleren alle beursgenoteerde banken in Engeland. Bij hen bestaat de vrees dat de openbaarmaking van de gesprekken die accountants met hun cliënten voeren over de risico's die banken lopen, een bron van rechtszaken kan vormen.

Het voorstel voor openbaarmaking van discussies tussen banken en hun accountants komt van de eigen beroepsorganisatie in Engeland, de Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW). Hiermee hoopt de organisatie het vertrouwen in de wettelijke controle te vergroten.

Recent is flinke kritiek gekomen op de controles van banken door accountants. De commissie die plannen moet maken voor hervorming van het bankwezen, de Future of Banking Commission, stelde onlangs in een rapport dat de intenties van de accountantscontrole onduidelijk zijn. De commissie eist meer inspanningen van accountants om onderliggende risico's in kaart te brengen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.