Nieuws

Daimler op de bon wegens steekpenningen

Het industrieconcern Daimler moet in de VS boetes betalen ter waarde van bijna tweehonderd miljoen dollar. Hiermee koopt zij vervolging af wegens het betalen van steekpenningen in het buitenland.

Met dit akkoord dat Daimler heeft gesloten met beurstoezichthouder SEC ontloopt het bedrijf een aantal strafzaken. De SEC heeft tweehonderd transacties in 22 landen geturfd waarbij Daimler steekpenningen zou hebben betaald.

Ruim 91 miljoen dollar betaalt Daimler om een procedure van de SEC te ontlopen. Een iets hoger bedrag trekt het bedrijf uit om allerhande strafklachten over crimineel handelen af te kopen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.