Nieuws

Raad van Tucht verwerpt klacht tegen Roger Dassen

De Raad van Tucht heeft de door SOBI ingediende klacht tegen Deloitte-voorzitter Roger Dassen verworpen. Voor het verwijt dat Dassen verantwoordelijk zou zijn voor de controle van de omstreden jaarrekening van Ahold in 2001, zijn geen bewijzen gevonden.

De soortgelijke klacht tegen Willy Biewinga, die in 2001 bestuursvoorzitter was van Deloitte, is eveneens verworpen. Volgens de aanklacht van SOBI in 2008 zou niet de reeds berispte John van den Dries de controlerend accountant van Ahold zijn geweest, maar Roger Dassen.

Dassen zou volgens SOBI in 2001 lead audit partner zijn geweest. Van den Dries zou global lead client service partner voor Ahold zijn geweest. SOBI baseerde zich op een stuk uit een dossier uit een andere tuchtzaak.

De Raad van Tucht heeft echter beslist dat dit stuk op een vergissing berust. Na het indienen van de aanklacht zei SOBI-directeur Pieter Lakeman er geen twijfel over te hebben dat Dassen schuldig zou worden bevonden door de Raad van Tucht.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.