Nieuws

Madoff-curator daagt Fortis en ABN Amro

Irving H. Picard, de curator van de failliete beleggingsmaatschappij van fraudeur Bernard Madoff, heeft een financiële claim neergelegd bij ABN Amro en Fortis. Het ineengeschoven duo moet een half miljard dollar betalen. Twee jaar geleden meldden beiden nog dat ze slachtoffers waren van Madoff.

Fortis en ABN Amro staan op een lijst van zeven banken op wie de curator van Madoff zijn pijlen richt. De claim tegen Fortis (230 miljoen dollar) is gericht tegen een Ierse dochter, Fortis Prime Fund Solutions Bank, onderdeel van het voormalige Fortis Bank Nederland. Van de overige banken is de hoogste claim voor Citibank, van wie 425 miljoen dollar wordt geëist.

De curator betoogt dat de desbetreffende banken op de hoogte waren van de fraude bij Madoff, maar onverminderd doorgingen om er zelf van te profiteren. Dat deden zij zowel door opbrengsten uit het beleggingsfonds aan te nemen als door aan Madoff gelieerde producten te verkopen aan nietsvermoedende klanten. Daardoor faciliteerden de banken de fraude, aldus de klacht.

Twee jaar geleden zeiden Fortis en ABN Amro dat ze juist slachtoffers waren van de Madoff-fraude. Fortis meldde destijds dat de schade tussen 850 miljoen en één miljard euro bedroeg. ABN Amro zei niets over de mogelijke schade.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.