Nieuws

België versterkt toezicht financiële sector

Vijftien financiële instellingen, waaronder ING België, zijn door een nieuwe Belgische toezichthouder onder prudentieel toezicht gesteld. De Belgische overheid kan beslissingen van de financiële instellingen teniet doen als die indruisen tegen een gezond en voorzichtig beleid of het financiële stelsel bedreigen.

Onder de instellingen die onder prudentieel toezicht zijn geplaatst bevinden zich behalve de grote Belgische banken Dexia, KBC en Fortis ook buitenlandse bankvestigingen van ING en BNP Baribas. De maatregel is opgelegd door CSRSFI, een nieuwe toezichthouder voor systeemrisico's in de financiële sector. Dit is een tijdelijk orgaan dat haar taken na verloop van tijd overdraagt aan de Nationale Bank van België. Het toezicht geldt voor zowel banken als verzekeraars.

De maatregel van de toezichthouder betekent dat de vijftien instellingen al hun geplande strategische beslissingen moeten voorleggen aan de CSRSFI. Die kan met oog op systeemrisico's bezwaar aantekenen tegen deze beslissingen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.