Nieuws

'DNB heeft altijd actief toegezien op risico's derivaten'

De Nederlandsche Bank heeft in de afgelopen twee decennia actief opgetreden om de risico's van complexe financiële producten, zoals derivaten, in het toezicht mee te nemen. Dit zegt de toezichthouder vandaag in een bericht op de DNB-website. In internationaal opzicht liep DNB hierin soms zelfs voorop.

"Het beleid van DNB was erop gericht het risicomanagement van instellingen te bevorderen. In het toezicht hierop liep DNB op sommige terreinen duidelijk vooruit op de internationale ontwikkelingen, zoals bij (i) de invoering van regels voor derivaten en securitisaties, (ii) de introductie van het liquiditeitstoezicht en (iii) macro-stresstest liquiditeitsrisico van securisaties."

"Ook heeft DNB in de afgelopen jaren de risico's van complexe financiële producten (en instellingen) benoemd in speeches, artikelen en kwartaalberichten. Dit gebeurde in een tijd waarin velen de financiële innovatie uitsluitend als welvaartsverhogend beschouwden, en de aandacht voor het risicomanagement beperkt was."

In het bericht geeft DNB vervolgens een overzicht van de beleidsmaatregelen die de toezichthouder sinds 1994 nam om de risico's van financiële producten bij financiële instellingen onder de aandacht te brengen.

Tijdens de eerste twee dagen van de hoorzittingen van de commissie De Wit, die onderzoek doet naar de kredietcrisis, hadden enkele sprekers, waaronder accountant Jules Muis, forse kritiek op het functioneren van DNB.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.