Nieuws

Britse KPMG-directeur fraudeerde uit angst voor scheiding

Een directeur van KPMG die deze week voor de rechter stond, heeft opgebiecht dat hij voor een half miljoen pond sterling heeft gefraudeerd bij zijn werkgever. Hiermee financierde hij het hoge uitgavenpatroon van zijn vrouw.

Angst voor een scheiding zette hem aan tot het systematisch stelen van zijn werkgever, zo heeft hij toegegeven. De manager heeft het bedrag bij elkaar gefraudeerd via valse declaraties. De man declareerde nooit meer dan vijfduizend pond tegelijk. Zulke bedragen behoefden in het verleden geen extra autorisatie binnen KPMG. 

KPMG heeft bekendgemaakt dat de procedures voor declaraties zijn aangescherpt. Vorig jaar heeft de Engelse firma de fraude zelf ontdekt en overgedragen aan de politie.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.