Nieuws

Medewerkers Deloitte China met onbetaald verlof

Deloitte China stuurt vanwege de verslechterde economische omstandigheden zijn personeel met onbetaald verlof. In andere delen van Azië gaat het echter nog steeds erg goed met Deloitte.

James Quigley, ceo van het internationale Deloitte-netwerk, zegt dit in een interview met de Financial Times. 

Volgens Quigley heeft de markt voor accountantsdiensten na een onstuimige groeiperiode, als gevolg van de vele beursintroducties en fusies en overnames, nu te maken met een duidelijke teruggang. 

In Shanghai is geen enkele onderneming naar de beurs gegaan sinds China in september 2008 een moratorium afkondigde op beursintroducties van Chinese bedrijven. 

Deloitte moet in China zijn 'kostenstructuur' herzien, aldus Quigley. Het kantoor heeft de 8.000 medewerkers gevraagd om elke maand onbetaald verlof op te nemen om ontslagen te voorkomen. 

In andere landen in de regio Asia-Pacific zit de groei er echter nog steeds in. In Japan is die groei vooral te danken aan de introductie van 'J-SOx', de Japanse versie van de Amerikaanse Sarbanes-Oxley Act. Daarnaast zijn bedrijven verplicht hun kwartaalberichten te laten beoordelen door een accountant. 

Ook in Australië en India doet het kantoor het nog steeds erg goed, aldus Quigley. 

Over de gevolgen van de recessie op de Amerikaanse tak van Deloitte wil hij nog geen uitspraken doen. Op dit moment analyseert het kantoor de resultaten tot en met eind mei. 

"We are not recession proof by any stretch," aldus Quigley. "But I think we are seeing a flattening of the decline so that the slope of the curve is not as steep as it once was."

Volgens Deloitte blijft Azië in de nabije toekomst de groeimotor. 2010 zal daar een beter jaar zijn dan in Europa en de VS, denkt Quigley. 

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.