Nieuws

Philip Wallage over E&Y: 'Accountantskantoren horen transparant te zijn'

Het besluit van Ernst & Young om geen Nederlands jaarverslag meer te publiceren, staat haaks op het belang van transparantie van accountantskantoren. Dat stelt Philip Wallage, partner van KPMG en hoogleraar accountantscontrole aan de Universiteit van Amsterdam. "Een jaarverslag is toch wel heel wenselijk."

"Natuurlijk is er altijd de vraag hoe wenselijk een jaarverslag van een accountantskantoor is, en welke vraag er naar is. Maar zo ver accountantskantoren een nationale verantwoordelijkheid hebben, vind ik dat ze op dat niveau wel transparant moeten zijn." 

"Het is duidelijk dat dit het geval is met accountantskantoren in Nederland. Zij werken immers met een Nederlandse vergunning." 

Volgens Wallage zou Nederland zich moeten spiegelen aan Engeland. "Daar is men bezig met een voorstel om te komen tot een aparte governance code voor accountantskantoren, een audit firm governance. Ik zou het goed vinden als daar hier in ons land ook over zou worden nagedacht. Transparantie is en blijft heel belangrijk. Ook voor accountants." 

Wallage is vooralsnog de enige aan een big four-kantoor verbonden hoogleraar accountancy die openlijk wil reageren op het besluit van Ernst & Young. 

Hoogleraar en oud-partner van Ernst & Young Peter van der Zanden stelde zich terughoudend op, maar liet nog wel iets doorschemeren. Hoogleraar Martin Hoogendoorn, partner bij Ernst & Young en oud-voorzitter van de Raad voor de Jaarverslaggeving, wilde zich helemaal niet over de kwestie uitspreken

Ook Jaap van Manen, hoogleraar accountantscontrole aan de Rijksuniversiteit Groningen en partner van PwC, onthoudt zich van een reactie.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.