Nieuws

Heftige ruzie tussen Bern en Berlijn om Zwitsers bankgeheim

De druk op Zwitserland om het bankgeheim op te heffen, leidt tot een heftige discussie met Duitsland die behoorlijk uit de hand loopt. Vergelijkingen met de Tweede Wereldoorlog worden niet geschuwd.

Zo zegt de Duitse minister van Financiën Steinbrück Zwitserse dreigbrieven te hebben ontvangen waarin hij als 'Nazi-misdadiger' wordt bestempeld. En volgens een parlementariër van de Zwitserse christendemocratische CVP doet Steinbrück "hem denken aan de generatie Duitsers die zestig jaar geleden met leren jassen en laarzen door de straten marcheerden". 

Aanleiding volgens de Zwitsers is een opmerking die Steinbrück afgelopen weekend maakte tijdens de G-20-top van ministers van Financiën in Londen. Daar zei Steinbrück, doelend op een zwarte lijst van belastingparadijzen waar ook Zwitserland op staat: "De cavalerie in Fort Yuma hoeft niet altijd uit te rijden. Vaak is het voldoende dat de indianen weten dat de cavalerie aanwezig is." 

Voor de Zwitsers is het duidelijk wie Steinbrück met de indianen bedoelt. De Duitser ontkende direct dat hij de zuiderburen op het oog had, maar het kwaad was al geschied. Te meer daar hij enige tijd geleden, toen de Zwitserse rol bij belastingontduiking ter sprake kwam, had verkondigd "dat de zweep er over moest". 

Inmiddels heeft Zwitserland aangekondigd het bankgeheim deels te willen opheffen. Maar het gaat Duitsland niet ver genoeg. 

Vandaag slaat Peer Steinbrück, doorgaans niet verlegen om krasse uitspraken, terug. In een interview met het Handelsblatt zegt hij: "Zwitserland nodigt door het bankgeheim buitenlanders uit om de wetten in hun eigen land te overtreden."

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.