Nieuws

Nieuwe baas SEC maakt haast met hervormingen

Mary Schapiro, het nieuwe hoofd van de Securities and Exchange Commission (SEC) maakt haast met de hervormingen van de beurstoezichthouder. Zo heeft ze een besluit van haar voorganger teruggedraaid dat bestuurders van de SEC eerst moesten instemmen met een onderzoek voordat ermee werd begonnen.

Dit veto van de commissieleden werkte in het verleden fnuikend voor menig onderzoek, schrijft de New York Times. Tal van bestuurders van de SEC waren tegen regulering van de financiële sector. "De SEC stelde in het verleden niet de juiste prioriteiten", aldus Schapiro. 

Ook wil zij technieken invoeren om de talrijke tips over malversaties te onderzoeken. Vorig jaar kreeg de SEC 700.000 van zulke tips. 

De hervorming van de SEC heeft haast, want de toezichthouder ligt onder vuur sinds het uitbreken van de kredietcrisis en de miljardenfraude van Bernard Madoff. Het Amerikaanse Congres buigt zich dit jaar over een nieuwe structuur voor toezicht op de financiële markten. Het is mogelijk dat de SEC bevoegdheden zal verliezen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.