Nieuws

Wereldwijde omzet PwC daalt ruim zeven procent

De totale omzet van het wereldwijde netwerk van PricewaterhouseCoopers (PwC) is in het boekjaar 2008/2009 gedaald naar 26,2 miljard dollar, een daling van 7,1 procent. Bij gelijkblijvende wisselkoersen is de omzet marginaal gestegen.

De omzet behaalt uit Assurance groeide met 2 procent. De omzet uit belastingadvies bleef stabiel op US$ 6,9 miljard. 

De omzetgroei werd echter teniet gedaan door wereldwijde afname in fusies en overnames. Gegeven de cyclische aard van Advisory was dit de line of service die het hardst werd geraakt. De daling bedroeg hier 3 procent, waardoor de omzet uiteindelijk op US$ 6,1 miljard uitkwam. Vooral het uitblijven van beursgangen, transacties en het snijden in budgetten door klanten zette de omzet onder druk. Een scherpere omzetdaling bleef uit door de groei in herstructurerend bedrijfsadvies. 

Wel nam PwC 30.000 nieuwe medewerkers aan. In totaal werken er nu 163.000 mensen bij PwC wereldwijd. "PricewaterhouseCoopers continueert haar operaties zonder grote personeelsbezuinigingen zodat, zodra de economie aantrekt, iedereen er klaar voor is," aldus global ceo Dennis Nally. PwC ziet kansen in herstellende industrieën zoals gezondheidszorg, financiële dienstverlening en infrastructuur. 

In sommige regio's ondervonden de member firms van PwC minder last van de economische crisis dan anderen. In Zuid- en Centraal-Amerika steeg de totale omzet met 13,3 procent en in het Midden-Oosten en Afrika was er een groei van 9,1 procent. Aziatische landenkantoren rapporteerden een omzetgroei van 5,4 procent. De omzetten in Europa en Amerika daalden.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.