Nieuws

Recessie en prijsdaling drukken omzet Deloitte

Deloitte Nederland heeft over het boekjaar 2008/2009 een netto-omzet geboekt van 709 miljoen euro, ruim vijf procent minder dan vorig jaar. Als afgestoten bedrijfsonderdelen en uitbestede werkzaamheden buiten de vergelijking worden gehouden is de daling 2,4 procent. De auditomzet daalde met 1,7 procent vanwege prijsdruk.

Dat blijkt uit het gisteren gepubliceerde jaarverslag. "Deloitte heeft gezien de marktomstandigheden een mooie omzet gerealiseerd. Met name in de publieke sector en bij financiële instellingen hebben wij onze positie verder versterkt", zegt bestuursvoorzitter Roger Dassen.

De omzetdaling bedroeg 5,3 procent, waarvan 1,9 procent was toe te rekenen aan afgestoten bedrijfsonderdelen en 1,0 procent aan een daling van uitbestede werkzaamheden. De omzet gecorrigeerd voor afgestoten bedrijfsonderdelen en uitbestede werkzaamheden daalde 2,4 procent.

De omzet van Audit daalde met 1,7 procent door een toename van de prijsdruk. Na een sterke groei vorig jaar, daalde de omzet bij Tax het afgelopen jaar met 5,7 procent door onder meer de afname van fusies en overnames. De omzet van Consulting steeg met 0,8 procent. De omzet van Financial Advisory Services bleef gelijk, in een markt die door de afname van fusies en overnames sterk onder druk staat.

Het resultaat voor belastingen daalde met 19,9 procent tot 95 miljoen euro.

Het totaal aantal medewerkers nam af met 163 af tot 5489. Deze afname komt door de verkoop van een aantal onderdelen en het afscheid van ongeveer 130 boventallige medewerkers in een aantal bedrijfsonderdelen, waaronder Consulting.

Deloitte verwacht dit jaar ongeveer 400 nieuwe mensen aan te nemen, van wie het merendeel net afgestudeerden. Vorige maand bedroeg de instroom ruim 150 medewerkers.

"Traditioneel reageert de business waarin Deloitte opereert vertraagd op de conjuncturele ontwikkelingen," aldus Dassen. "Alleen al op grond daarvan is niet te verwachten dat reeds dit jaar een significante opleving zal plaatsvinden."

Deloitte heeft er net als vorig jaar voor gekozen om het jaarverslag voornamelijk digitaal ter beschikking te stellen. Het kantoor ziet XBRL als belangrijk instrument naar verdere standaardisatie en vereenvoudiging van rapportagestromen. Als voorbeeld van de wijze waarop informatie in XBRL toegankelijk wordt gemaakt, is de jaarrekening ook in XBRL opgemaakt.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.