Nieuws

Fed houdt AIG overeind

De Fed, het Amerikaanse stelsel van centrale banken, heeft vandaag een noodkrediet van 85 miljard dollar verleend aan de geplaagde verzekeraar American International Group (AIG). Dit vanuit het grote belang dat is gemoeid met het voortbestaan van dit bedrijf, aldus motiveert de Fed haar beslissing.

De ondergang van AIG, de grootste verzekeraar ter wereld, zou een catastrofe voor de wereldeconomie kunnen betekenen. De reddingsoperatie heeft de instemming van het Amerikaanse ministerie van Financiën. Eerder weigerde die de helpende hand te reiken aan Lehman Brothers.

Het noodkrediet heeft voor AIG grote gevolgen. De lening heeft een looptijd van twee jaar en er moet een flinke rente worden betaald. Daarnaast verkrijgt de overheid bijna tachtig procent van de aandelen AIG.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.