Nieuws

7,2 miljard dollar voor beleggers Enron

Een Amerikaanse federale rechter heeft goedkeuring gegeven aan de verdeling van 7,2 miljard dollar schadevergoeding aan gedupeerde Enron-beleggers. Het energiebedrijf uit Houston ging zeven jaar geleden failliet als gevolg van fraude. Het bedrag wordt opgebracht door een schikking met banken die Enron zouden hebben geholpen met de fraude.

Het is de grootste schikking ooit in het Amerikaanse effectenrecht, aldus de Houston Chronicle. Het vorige record stond op naam van WorldCom. Aandeelhouders wisten bij dit bedrijf 6,1 miljard dollar terug te krijgen.

Het advocatenkantoor dat zich in de afgelopen jaren bezig hield met claims van aandeelhouders in de Enron-zaak, Coughlin Stoia Geller Rudman & Robbins, kwam er ook niet slecht vanaf. Rechter Melinda Harmon bepaalde dat het kantoor recht heeft op een bedrag van 688 miljoen dollar plus rente.

Het leeuwendeel van de 7,2 miljard dollar wordt opgebracht door de banken JP Morgan Chase, Citigroup en de Canadese Imperial Bank of Commerce. Deze banken hebben ingestemd met de schikking.

Niet alle beschuldigde banken volgden echter deze weg. Merrill Lynch, Barclays en Credit Suisse First Boston besloten niet in te gaan op de schikking, en met succes. De 5th U.S. Circuit Court of Appeals bepaalde dat de banken geen hoofdrolspelers waren in de fraude, en dus niet vervolgd kunnen worden in civiele zaken. Alleen beurstoezichthouder SEC kan de banken vervolgen voor hun rol in de zaak.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.