Nieuws

Opnieuw zwartgeldrekeningen Liechtenstein bekend

Het lijkt erop alsof banken in Liechtenstein hun befaamde betrouwbaarheid kwijt zijn. Opnieuw heeft de Duitse justitie namelijk gegevens over zwart geld op Liechtensteinse bankrekeningen in handen gekregen. Het zou gaan om drie tot vier miljard euro.

Het gaat om 2.300 bankrekeningen, ongeveer drie keer zo veel als begin dit jaar toen ook informatie over zwart geld in Liechtenstein in Duitse handen viel. Er zouden vijfhonderd niet-Duitsers onder de rekeninghouders zijn.
Net als toen is de informatie ook dit keer afkomstig van een bankemployee. Toch is de manier waarop de Duitse justitie de informatie in handen heeft gekregen anders dan destijds. Dit keer ging het om een corrupte bankbediende die samen met een aantal handlangers rekeninghouders afperste.
De Duitse justitie heeft volgens de Frankfurter Rundschau stafvermindering aangeboden in ruil voor de Liechtensteinse rekeninggegevens. Die zijn vervolgens door de aangeklaagden aan de rechtbank overhandigd. De advocaten van de aangeklaagden willen hiermee aantonen dat de veiligheid van bankgegevens in Liechtenstein weinig voorstelt.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.