Nieuws

Belgen dumpen zwart geld

De Belgen hebben in hun eigen land al bijna voor 463 miljoen euro aan zwart geld aangegeven. Daarbij heeft de staat meer dan 90 miljoen euro aan boetes uitgedeeld. Dat meldt het Belgische tijdschrift Netto.

De aangifte van zwart geld is het gevolg van een fiscale amnestie die België in 2004 afkondigde en die vorig jaar van kracht werd. Zwartspaarders konden hun verborgen tegoeden alsnog aangeven zonder grote gevolgen. Wie daarna zou worden betrapt, kon rekenen op zware sancties. Inmiddels is deze boeteclausule van kracht geworden.

Tot nu toe zijn meer dan tweeduizend aangiftes verwerkt, waarvan er zestig niet ontvankelijk werden verklaard. Er moeten nog 169 aangiftes worden verwerkt. Van 61 miljoen euro die is aangegeven, moet de herkomst nog worden vastgesteld.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.