Nieuws

Hoogervorst co-voorzitter adviescommissie kredietcrisis

Hans Hoogervorst, de voorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), en Harvey Goldschmid, voormalig commissioner van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC, gaan samen het voorzitterschap bekleden van de adviescommissie die de financiële verslaggevingsaspecten van de financiële crisis gaat onderzoeken.

De adviescommissie, samengesteld uit beleggers, toezichthouders, bedrijfsleven, accountants en andere gebruikers van jaarrekeningen, moet ervoor zorgen dat de financiële verslaggevingaspecten van de kredietcrisis wereldwijd op een eenduidige manier worden behandeld.

De commissie is een gezamenlijk initiatief van de International Accounting Standards Board (IASB) en de Amerikaanse FASB. De adviesgroep moet binnen vier tot zes maanden met aanbevelingen komen.

Voormalig minister van Financiën Hans Hoogervorst is op dit moment ook vice-voorzitter van de Technical Committee van de International Organization of Securities Commissions (IOSCO). Goldschmid is hoogleraar op Columbia University in de Verenigde Staten en was commissioner bij de SEC van 2002 tot en met 2005.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.