Nieuws

Islamitisch beleggen op Amsterdamse beurs

Vanaf vandaag kunnen beleggers op de Amsterdamse beurs beleggen in fondsen die voldoen aan de regels van de sharia.

iShares, de Exchange Traded Fund (ETF) tak van Barclays Global Investors (BGI), heeft drie fondsen gelanceerd die 'sharia-compliant' zijn en is daarmee de eerste aanbieder van dit soort aandelenproducten in Nederland.

De fondsen, iShares MSCI World Islamic, iShares MSCI Emerging Markets Islamic en iShares MSCI USA Islamic, zijn onderzocht en goedgekeurd door het recent opgerichte Barclays Shari'ah panel, dat bestaat uit drie islamitische geleerden.

De beleggingsproducten zijn zogenaamde Exchange Traded Funds (ETF's), in Nederland vaak aangeduid als trackers. ETF's volgen een aandelenindex of een pakket van aandelen in een bepaalde sector. Volgens iShares maakt de markt voor ETF's momenteel een enorme groei door.

Islamitische financiële producten moeten aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zo mag er bijvoorbeeld niet belegd worden in ondernemingen die alcohol produceren of die iets met de seksindustrie te maken hebben. Volgens de sharia mogen moslims ook geen rente ontvangen. Dit beperkt de beleggingsmogelijkheden in de financiële sector.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.