Nieuws

Accountancy meer in trek bij havo- en vwo-leerlingen

De sector 'financiële/cijfermatige/economie/accountancy' is gestegen van een dertiende naar een derde plaats in de favoriete beroepensectoren van havo- en vwo-leerlingen.

Dit blijkt uit de jaarlijkse effectiviteitrapportage van het online profielkeuze programma Qompas.

In de top 25 van favoriete beroepen van havo- en vwo-leerlingen is de accountant gestegen van een 24e naar een 18e plaats. Uitgesplitst naar geslacht blijkt dat het beroep meer populair is bij jongens (8e plaats) dan bij meisjes (geheel niet in de top 25). Het verschil tussen de twee schooltypen is ook opmerkelijk: bij de havisten staat het beroep accountant op de 15e plaats terwijl het bij de vwo-ers niet hoger komt dan de 22e plaats in de lijst.

Grootste stijger in de lijst van favoriete beroepen is echter de Bedrijfseconoom (van 34 naar 14). Bij jongens op de 5e plaats, maar niet in de top 25 van meisjes.

De top 5 van favoriete beroepen van alle havo (3) en vwo (3 en 4) leerlingen is als volgt:

  1. bedrijfsleider/manager
  2. medisch specialist
  3. hotelmanager
  4. advocaat
  5. psycholoog

De effectiviteitsrapportage bestaat uit een analyse van het keuzegedrag van profielkiezers uit 3 havo en 3 / 4 vwo. De analyses zijn gemaakt op basis van 165.544 bezoeken aan Qompas ProfielKeuze (via www.qompas.nl) van 1 september 2006 t/m 31 maart 2007.

(Bron: Effectiviteitsrapportage Qompas Profielkeuze 2006-2007)

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.