Tulip verruilt FAG Accountants voor Mazars
Mazars wordt de nieuwe accountant van computerfabrikant Tulip. Op de aandeelhoudersvergadering van 14 november 2007 zal dit besluit als een voorstel aan de aandeelhouders worden voorgelegd.
In een persverklaring stelde Tulip dat men op zoek was gegaan naar een accountant die aansluiting kon bieden bij de steeds internationaler opererende organisatie. Bekendheid met IFRS was daarbij een pre. Ook de kostenstructuur was een selectiecriterium.
De oude accountant, FAG Accountants, wist al dat een wisseling van de wacht er aan zat te komen. "Ik ben eerder dit jaar op de hoogte gebracht van de overwegingen van Tulip en ik wist dat men met verschillende accountantskantoren ging praten", zegt Harry Brouwer van FAG. "Dat er een andere accountant is gekozen komt voor mij dan ook niet als een verrassing. Jammer vind ik het natuurlijk wel, maar klanten komen en gaan."
FAG Accountants is een van de vier kantoren die eerder deze maand een oob-vergunning van de AFM misliepen. Uit reacties van klanten van deze kantoren blijkt dat sommige klanten zich beraden op de samenwerking.