Nieuws

'Mkb moet meepraten over IFRS-light'

Kleine en middelgrote bedrijven moeten zelf ook meepraten over de plannen voor een IFRS-versie voor het midden- en kleinbedrijf. Dat stelde Sylvie Voghel vorige week op een congres in Japan.

Voghel is voorzitter van de IFAC Small and Medium Practices Committee.

Zij constateerde dat het mkb onvoldoende participeert in de discussie over de invoering van een IFRS-versie voor het mkb, die door de IASB (International Accounting Standard Board) wordt voorbereid. Tot nu toe reageren vooral organisaties van accountants.

Volgens Voghel werkt IFRS SME niet voor echt kleine bedrijven. "Er zijn nogal wat zaken die niet van belang zijn voor hen. Bijvoorbeeld het rapporteren van de winst per aandeel of tussentijdse rapporteringen."

Overigens is de IFAC (International Federation of Accountants) een uitgesproken voorstander van 'IFRS-light', zoals de voorstellen worden genoemd. "Een mijlpaal voor onze beroepsgroep", aldus Voghel.

Reacties op de plannen van de IASB kunnen nog tot eind november 2007 worden ingediend bij de IASB.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.